SlovakEnglishFrenchGermanItalianRussianSpanish

Ježíš Kristus žije

Boh mení životy – Lenny Kravitz

Lenny Kravitz interview

Nikto titulovaný ako rokový idol nie je ako Lenny Kravitz. Akýsi boh lásky, gitarový hrdina, divoký život – mnoho žien, domovov a Grammy cien. Potom všetkom prezradil minulý rok, že žije v celibáte od roku 2005. Navštívili sme ho v jeho bahamskom úzadí a objavili jeho koreňe znovunájdenej čistoty.

„Myslím si, že sex a intimita, všetko toto je veľmi dôležité. No, práve to je niečo, čo budem mať so svojou ženou“. Zasmeje sa, „a nie s hocikým iným“. Toto leto, krátko neskôr ako oslávi svoje 45 narodeniny, to budú 4 roky, kedy prišlo k definitívnemu rozhodnutiu, po noci strávenej v Carlyle Hoteli v New Yorku. „Robil som svoje veci a bol som s niekým, a pamätám si potom, ako som sa ráno zobudil rozmýšľajúc, čo to vlastne robím? A kvôli čomu?“  A v to ráno som práve povedal Bohu, ako to robievam, „musíš mi pomôcť toto zastaviť. Ja to chcem naozaj ukončiť.“ A toto bol ten deň, kedy sa to zmenilo.

Môžeš ukázať na to, v tom danom momente, čo ťa znepokojilo kvôli tomu, čo si robil?Viem, že to s mojou vierou to nebolo konzistentné. No toto je pokrytectvo a ja nechcem byť pokrytec. Cítil som skutočnú prázdnotu… to nie je dobrý pocit. Ten stav potom. Práve tento typ prázdnoty… čudné miesto. A potom som mal toho dosť.

Kravitz nevyrástol v hlboko náboženskom prostredí. Jeho otca rodina boli Židia, ale jeho otec bol neveriaci. Jeho matka bola kresťanka, ale ako naznačoval, nie príliš intenzívna. Keď mal 13 bol na zborovom tábore – kde bol v Kalifornskom Chlapčenskom Zbore a  vystupoval pravidelne s Metropolitnou Operou – a ocitol sa chorý v nemocnici s druhým chlapcom, synom jedného slúžiaceho.„On mi hovoril o Bohu, pýtajúc sa či poznám Boha a či viem o Kristovi. Boli sme tam niekoľko dní, skutočne sa o tom rozprávali a teraz neviem, či sme sa modlili, alebo rozprávali sa o tom v danom momente, no tá energia vstúpila do miestnosti. Bolo to niečo, keď cítiš silu a pociťuješ teplo. A my obaja sme pocítili tú istú vec, pretože obidvaja sme začali plakať. Nebolo v tom nič smutné, či niečo také. Tú vec sme cítili.. slzy mi stekali dole mojou tvárou. Bol to skutočne zvláštny zážitok. Ja viem, že Božia Prítomnosť práve vošla do miestnosti a dotkla sa ma. Toto je naozaj jednoduché vysvetlenie. A Ja viem, že to bolo práve toto, a aj on vedel čo to bolo.“

Lenny nemal dobrý vzťah s otcom a bol ťažký, no keď otcova leukémia začala postupovať, nasťahoval sa do synovho domu v New Yorku. „Zmenil som svoj apartmán na nemocnicu. Tiež tam musela byť jedna sestrička.. Moja matka ma učila ctiť si otca, milovať ho a postarať sa o neho, bezohľadu nato, čo urobil. Ona vždy citovala Bibliu: píše sa, „Cti si matku a otca svojho.“ A nehovorí, „pokiaľ…“, „okrem…“, alebo „ak…“. Toto je to, čo hovorí a toto je to, čo máš robiť. A ja som mal s tým ťažkosti, no urobil som to.“ Nakoniec jeho otec musel ísť do nemocnice. Tam sa tie veci udiali. „To znie ako..“ Kravitz začne a potom hovorí, „bude to znieť akokoľvek, ale toto je to čo sa stalo. Z duchovného pohľadu sú nemocnice veľmi silným miestom. Je to ako prah smrti. Teda, otec bol vo svojej posteli v tú noc, pozrel sa na mňa, nebol vtedy na liekoch, a povedal mi, „Tam sú tie veci, lietajúc okolo mojej postele a tiež  sa plazia po zemi.“ Ja som povedal, „o čom to hovoríš?“ Toto povedal môj otec. On nebol vôbec zapojený do ničoho duchovného vo svojom živote. Žiadne čáry – máry veci.

Potom hovorí, „tam sú čierne, okrídlené veci a lietajú okolo mojej postele…. a to čo sa plazí po zemi, vyzerá ako potkany, ale nie sú to ony… Ja ich vidím.“ Ja som vlastne nevedel ako to mám zobrať.  A potom začal mať zjavenie a prijal Krista – toto je nenáboženský židovský muž – a nejako sa pred ním otvoril duchovný svet. Akoby bol celý svoj život duchovne poviazaný a teraz nejako boli tie veci uvoľnené. Po tejto duchovnej záležitosti začal jeho otec odpovedať na otázky, ktoré by Kravitz nikdy nedostal odpoveď. Ospravedlnil sa nám v tom najúprimnejšom zmysle, naozaj spôsobom zo srdca. „Je mi ľúto, čo som urobil, aký som bol, ako som s vami zaobchádzal, a ja vás mám rád.“ Naozaj. A toto bol šok.. A povedal mi, že on chcel vždy zmeniť svoj život a že cítil, akoby mu v tom niečo bránilo a nemohol sa toho zbaviť. Celý svoj život vedel vo svojom vnútri, že sa chce zmeniť. Ale povedal, „nevedel som.“ Potom tam bol ďalší nečakaný moment: Ako sa priblížil bližšie k smrti, na ďalšiu noc v nemocnici a bol naozaj unavený pozeral sa na mňa a hovorí, „Tam sú anjeli okolo celej izby. Kvôli Ježišovi. „ A to bolo všetko.  Otočil sa a pozrel von. Ak by ste poznali môjho otca – to by bola od neho tá najvzdialenejšia vec. Toto boli posledné slová pána Kravitza. Ale pre jeho syna sa udialo niečo skutočné počas tých dní v nemocnici, kedy sa všetko zmenilo.  Posledné tri týždne otcovho života boli najlepším vzťahom s otcom aký kedy mal. A to všetko vymazalo tých 40 rokov pred tým.

Chris Heath

Publikované:  16 Jún 2009

Zdroj: Telegraph, /výňatok z rozhovoru s Lenny Kravitz/

https://sites.google.com/site/vyhnisapekluaziskajnebo/boh-meni-zivoty

Boh mení životy – Lenny Kravitz
5 (100%) 1 hlas[y]

Leave a Reply

avatar
  Odber  
Upozorniť