Ježíš Kristus žije

Posmrtný život existuje, tvrdí uznávaný neurochirurg!

Klíčová slova:

Posmrtný život existuje, tvrdí uznávaný americký neurochirurg, pracujúci na Harvard Medical School, Dr. Eben Alexander.

Ilustr. foto

Doktor Eben Alexander sa venuje štúdiu mechaniky mozgu a dlhé roky neveril pacientom, ktorí boli v kóme a tvrdili, že život po smrti naozaj existuje. No po tom, čo sám zažil v roku 2008 záchvat bakteriálnej meningitídy (zápalu mozgových blán) a následne ležal sedem dní v kóme, zmenil názor. V dobe, kedy bol v bezvedomí, sa vraj dostal na „miesto plné motýľov s hlasnou hudbou.“ Hovorí, že bolo plné mrakov, hlasného spevu a stretol sa so ženou s modrými očami.

Nikdy predtým neveril v posmrtný život

Svoje poznatky z vedeckého hľadiska opisuje v knihe, ktorá vyjde koncom októbra pod názvom Proof of heaven (Dôkaz z neba). Už skôr ale napísal v časopise Newsweek o knihe viac. „Ako neurochirurg som nikdy neveril v existenciu posmrtného života,“ hovoril. Hoci sám seba považuje za kresťana, chýbala mu viera vo večný život.

Eben Alexander
Eben Alexander

Počas svojej praxe vyučoval neurológiu na Harvarde a na univerzite vo Virgínii. V roku 2008, keď sa dostal na sedem dní do kómy, bol podľa svojich slov v dobrom zdravotnom stave alebo si to aspoň myslel. Keď sa skoro ráno zobudil, aby sa mohol prichystať do práce, zacítil silnú bolesť v chrbtici a v priebehu 15 minút ochrnul. Manželka, ktorá mu prišla na pomoc, začala ihneď s masážou chrbta. Jeho stav sa však ešte viac zhoršil. „Lekári zistili, že som dostal vzácnu bakteriálnu meningitídu, ktorá sa viac prejavuje u novorodencov,“ hovorí doktor Alexander.

Sedem dní v kóme

Šesť dní bol napojený na ventilátor a rodina sa pomaly pripravovala na najhoršie. Jeho mozog mal zníženú funkčnosť. Na siedmy deň ale doktor Alexander otvoril oči. Po prebudení z kómy si nemohol spomenúť na udalosti spred choroby a celkovo trpel rozsiahlou stratou pamäti. Počas zotavovania si ale začal spomínať na to, čo sa dialo počas jeho kómy. „Nedokážem to vedecky vysvetliť, ale zatiaľ čo moje telo ležalo v kóme, moja myseľ bola živá a zdravá,“ hovorí.

Nová dimenzia vesmíru?

Profesor hovorí, že počas kómy vstúpil do novej dimenzie vesmíru, o ktorej nikdy neveril, že by mohla existovať. Najprv bol podľa jeho slov vo veľkých mrakoch, ktoré boli kontrastne vidieť na tmavomodrej oblohe. Vysoko nad nimi lietalo veľké množstvo svetielkujúcich bytostí, ktoré nedokázal rozpoznať. To však nebolo z jeho zážitku všetko. Celú „cestu“ ho sprevádzala mladá žena, ktorú profesor v knihe podrobne opisuje. Neskôr sa profesor dostal do veľkého priestoru, kde vychádzalo svetlo zo žiariacej gule.

„Som si vedomý, že je to úplne neuveriteľné, ale to bolo naozaj skutočné… Moderná fyzika rozpráva, že vesmír je neoddeliteľnou jednotou. Takéto pojmy by boli pred mojim predsmrtným zážitkom abstrakciou. V súčasnosti je to však pre mňa realita,“ rozpráva o svojich zážitkoch Eben Alexander pre časopis Newsweek.

Na záver dodáva: „Viem, že veľa mojich kolegov zastáva podobný názor, aký som mal aj ja – že mozog vytvára vedomie a že žijeme vo vesmíre, v ktorom neexistujú emócie. Teraz je to však inak. Zvyšok svojho života budem skúmať pravú podstatu vedomia a budem sa snažiť ujasniť, že sme niečo viac ako fyzickým mozgom.“

Zdroj: Aktuality.sk, Dailymail.co.uk, Newsweek, fki Foto: Dreamstime.com, Amazon
Ohodnotiť(0) Komentáře

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


4 + osem =