SlovakEnglishFrenchGermanItalianRussianSpanish

Ježíš Kristus žije

Uzdravení z rakoviny

film-blindman

                  Uzdravení z rakoviny

   Reinharda Bonnke požiadali aby sa prišiel do nemocnice v Johannesburgu pomodliť za muža,    ktorý zomieral na leukémiu. V tom momente počul vo svojom srdci slová zo Žalmu:      „Nezomriem, ale budem žiť a budem hlásať skutky Hospodinove.“ Tieto slová boli silným      potvrdením toho, že Boh ho posiela.

Požiadal svoju manželku Ani aby išla s ním, ale keď prišli k nemocnici, nebolo žiadne voľné miesto na parkovanie. Povedal jej teda: „Ty krúž okolo a ja pôjdem do nemocnice. Nebudem dlho.“

Vyhľadal v nemocnici muža, ktorý sa volá Kruger ako leží s rôznymi prístrojmi napojenými na jeho telo. Bolo jasné, že melie z posledného.

Len čo ho pán Kruger uvidel, opýtal sa: „Máte pre mňa slová od Boha?“

„Áno, mám.“ A prečítal mu slová zo žalmu 118/17: „Nezomriem, ale budem žiť a budem hlásať skutky Hospodinove.“

Muž sa uspokojil. Reinhard sa za neho pomodlil a potom sa ospravedlnil, že sa ponáhľa, lebo manželka krúži autom okolo nemocnice.

O niekoľko mesiacov tohto muža stretol a dozvedel sa, že hneď po modlitbe sa cítil lepšie a vedel, že je uzdravený. Požiadal, aby ho prepustili z nemocnice, s čím nemocničný personál nesúhlasil. Keď podpísal prehlásenie, že je to na vlastné riziko, prepustili ho a nabalili liekmi a predpismi. Tie lieky však už viac nepotreboval, lebo sa cítil zo dňa na deň lepšie až bol úplne fit a lekári potvrdili, že po leukémii neostalo ani stopy.

O niekoľko mesiacov ho iný muž požiadal, aby sa prišiel pomodliť za ženu, ktorú domov poslali zomrieť na rakovinu, lebo už bola v poslednom štádiu. Žena sa volala Dinnie Viljoen a po modlitbe vedeli, že bola uzdravená. Po menej ako týždni navštívila inštitút na výskum rakoviny, aby jej urobili kompletné testy. Všetky výsledky boli negatívne. Doktori boli užasnutí a nevedeli si to nijako vysvetliť. Dinnie im však vysvetlila, že to bol Ježiš.

/Príbehy z autobiografie Reinharda Bonnke: Living a Life of Fire/

Rada by som tieto príbehy ukončila tu, avšak je ešte niečo dôležitejšie ako zdravie.

Spomínaná žena po pár rokoch zomrela /nie na rakovinu/ a keďže sa obidva príbehy odohrali v roku 1976, pravdepodobne už nežije ani uzdravený muž.

Biblia hovorí, že každý raz zomrie a potom príde súd. Sú len dve možnosti ako môže človek stráviť večnosť – buď vo večnej radosti, alebo vo večnom zatratení. Veľa ľudí si myslí, že keď sú dobrí, neskončia vo večnom zatratení, ale pravda je taká, že všetci ľudia zhrešili a nikto si nezaslúži ísť do neba. Preto Boží syn Ježiš Kristus, zomrel na kríži a tým zaplatil za hriechy všetkých ľudí a na tretí deň vstal z mŕtvych.

Každý, kto uverí, že Ježiš zomrel za jeho hriechy a vstal z mŕtvych, poprosí Ježiša o odpustenie svojich hriechov a urobí ho pánom svojho života a na znamenie toho sa dá pokrstiť, nepôjde do večného zatratenia, ale získa odpustenie hriechov a večný život.

Ak chceš prijať od Ježiša večný život, môžeš sa modliť napríklad týmito slovami: “Pane Ježišu, potrebujem Ťa. Ďakujem Ti za to, že si zomrel na kríži za moje hriechy. Otváram Ti dvere svojho života a prijímam ťa ako svojho Spasiteľa a Pána. Odpusť mi všetky moje hriechy. Ujmi sa vedenia môjho života a zmeň ma, aby som bol takým, akým ma chceš.”

Ak si sa modlil túto modlitbu, blahoželám ti a pokiaľ to s nasledovaním Ježiša myslíš vážne, potrebuješ sa dať pokrstiť a ak chceš vytrvať na ceste za Ježišom, je potrebné stretávať sa s ľuďmi, ktorí tiež milujú Boha a vedia ťa vo viere povzbudiť.

 

Zdroj: http://tvrdonova.blog.sme.sk/c/300452/Uzdraveni-z-rakoviny.html

Ohodnotiť

Leave a Reply

avatar
  Odber  
Upozorniť